دانشنامه

نمد مالی

نمد مالی

نمد مالی یكی از ابتدایی ترین اشكال استفاده از پشم برای ساخت زیر انداز می باشد كه با استفاده از در هم رفتن پشم در اثر رطوبت و فشار كه به واسطه خاصیت طبیعی پشم اتفاق می افتد.
خاصیت فلسی بودن پشم امكان تولید نمد را فراهم می كند پس از این كه پشم روی بدن گوسفند به حد كافی و مناسب رشد كرد پشم چینی آغاز می شود و بعد از چیدن پشم آن را تمیز می كنند،به این طریق كه ابتدا خار و خاشاك لای پشم ها را كه در اثر موارد مختلف با گوسفند همراه  شده

جدا می كنند و پس از آن جهت گرفتن خاك و چربی اضافه و زاید از پشم ،آن را با آب ولرم می شویند . بعد از شستشو و خشك نمودن،آن به وسیله كمان یا با دستگاه حلاجی پشم را اصطلاحا می زنند كه به آن پشم محلوج یا حلاجی شده می گویند.علت این عمل انجام این است كه مواد خارجی و ناخالصی باقی مانده در پشم ،از آن جدا شودمحصولات مرتبط با این مقاله
تماس با دفتر مرکزی

سیدخندان،سهرورردی شمالی ، خیابان شهید قندی ، کوچه نهم ، ساختمان رستا ، پلاک ۱ ، واحد 10 ، زنگ 10

پیام شرکت

فعالیت شرکت تلفیق مینا و خاتم هوشمند بصورت یک شخص حقوقی مستقل میباشد و هیچگونه وابستگی به ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی ، قضایی و نظامی برای شرکت وجود ندارد.

اهداف شرکت

ایجاد اشتغال مستقل برای بازاریابان افزایش میزان صادرات و فروش صنایع دستی کشور افزایش تولید صنایع دستی و آشنایی خانواده های بیشتر در سراسر دنیا با صنایع دستی و بومی ایران حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی که طرف قرارداد میباشد.

تلفیق هنر - تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به تلفیق هنر است