دانشنامه

مینای صبی

میناكاری روی اشیای طلا و نقره ، یكی از شاخه های صنایع دستی فلزی ایران است كه فقط توسط صائبین مندایی (پیروان حضرت یحیی)انجام می شودو با عنوان (مینای صبی) شهرت جهانی دارد.
نقوش مورد استفاده در این هنر برگرفته از شرایط اقلیمی منطقه و ویژگی های فرهنگی این قوم است كه رایج ترین آن ها عبارت از :شتر و ساربان،كاروان،آب و رودخانه ، بلم ، كپر،درفش و نخل می باشد.
با توجه به اظهار نظر استادكاران این رشته ، سابقه مینای طلا و نقره در ایران به بیش از 150 سال می رسد و پیش از این ،میناكاران بسیاری در شهرهای اهواز،شوشتر،شوش،دزفول ،آبادان ، خرمشهر ،سوسنگرد و شادگان مشغول به فعالیت بودند  ، اما در حال حاضر  ، این رشته تنها در شهر اهواز به حیات خود ادامه می دهد .
دپارتمان علمی پژوهشی شركت تلفیق مینا و خاتم هوشمند
مقالات مرتبط
محصولات مرتبط با این مقاله
تماس با دفتر مرکزی

سیدخندان،سهرورردی شمالی ، خیابان شهید قندی ، کوچه نهم ، ساختمان رستا ، پلاک ۱ ، واحد 10 ، زنگ 10

پیام شرکت

فعالیت شرکت تلفیق مینا و خاتم هوشمند بصورت یک شخص حقوقی مستقل میباشد و هیچگونه وابستگی به ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی ، قضایی و نظامی برای شرکت وجود ندارد.

اهداف شرکت

ایجاد اشتغال مستقل برای بازاریابان افزایش میزان صادرات و فروش صنایع دستی کشور افزایش تولید صنایع دستی و آشنایی خانواده های بیشتر در سراسر دنیا با صنایع دستی و بومی ایران حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی که طرف قرارداد میباشد.

تلفیق هنر - تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به تلفیق هنر است